معاون روحانی: دستمان روی ماشه است

[ad_1]

ایسنا: علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به تشریح مجاهدت ها و ایثارگری های شهید سردار قاسم سلیمانی و همچنین نحوه آمادگی برای اغاز تولید سوخت 20 درصد پرداخت.

صالحی با حضور در برنامه «قرار قاسم» در شبکه 5 سیما، با گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید سردار سلیمانی و المهندس و شهیدان شهیدشان اظهار داشت: این شهدای عزیز اسوه هایی هستند که باید به ملت و نسل های آینده معرفی شوند، تا این نسل ها مسیر راه را پیدا کنند.

وی تاکید کرد: نمی بینم اسطوره سازی کنیم بلکه می توانیم اسوه سازی کنیم. اسطوره با خیالات سروکار دارد اما اسوه با صفات واقعی در تماس است که می توان به راحتی رفتار کرد. سردار سلیمانی انسانی مثل دیگران بودند که الگو شوند.

سازمان انرژی اتمی گفت: اینها جهاد اکبر یا جهاد نفس و خودسازی کردند و در بستر دین و ایمان حرکت کردند و بعد به جهاد اصغر پرداختند و آثار ماندگاری از خود بجای گذاشتند.

وی با اشاره به دیدارهای منظم با سردار سلیمانی در کسوت وزیر امور خارجه گفت: شهید سلیمانی شخصی دوراندیش بود و کاری بزرگ کرد که سمت و سوی اتفاقات عربی را از جمله مصر و لیبی و تونس و بویژه سوریه را حدس بزند و بخواند.

صالحی با اشاره به تقویت روابط سوریه با مصر بویژه در زمینه اطلاعاتی در زمان مرسی و حمایت سردار سلیمانی از سوریه که از ارکان اصلی مقاومت بود، گفت: اگر سوریه می ریخت، مقاومت یک رکن اساسی خود را از دست می داد. با سوریه سردار سلیمانی به این کشور که جنگ جهانی علیه او راه انداخته بود، وارد شد. .هید در مقابل این هجمه جهانی به کمک سوریه رفت. در ۹-۸ سال گذشته به ایمن دوراندیشی و همت والای شهید سلیمانی سوریه پابرجا مانده است. ملت سوریی تلاش و مقاومت کرد، رهبر سوریی، بشار اسد هم رهبری مقاومت و معتقد بود، اما اگر اسلامی امهوری اسلامی نبود، در شرایط سخت و دشواری قرار می گرفت.

جمهوری با بیان اینکه در داخل هم رئیس برخی از موفقیت در سوریه مردد بودند، به گوشی هوشمند پیش از فتح مکه اشاره کرد و گفت: شرایط در سوریه خوب نبود اما شهید سلیمانی با اطمینان خاطر به نصرت الهی ایمان داشت. افق وضعیت سوریه هنوز روشن نبود اما برای کسی که در دل موضوع بود موضوع فرق می کرد. حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در این قضایا قدرت و اعتماد بنفس می داد. الان بعد از ۹ سال حقانیت فرمانده ای که بر اساس عقلانیت و ایمان فرماندهی و در تخت دین حرکت مر کر

صالحی با بیان اینکه کار شهید سلیمانی دو بخش نظامی و فرهنگی داشت، بیان کرد: لازم بود برداشت مردم و افکار عمومی که بی اسلامی در آنها اتفاق افتاده بود، از انقلاب اسلامی برداشت صحیحی باشد. در این رابطه روشنگری می شود و با نخبگان تماس می گیرند.

سازمان انرژی اتمی گفت: به توصیه شهید سلیمانی به صدا و سیمای مصر رفتیم. سوال کردند چرا می‌توانند مصری‌ها را شیعه کنید. با استفاده از بیانات حضرت آقا گفتم باید در ابتدا تعریفی از شیعه و سنی داشته باشیم. اگر سنی معنایش تبعیت از سنت حضرت رسول اکرم (ص) است، ما ایرانی ها قبل از اینکه شیعه باشند، سنی هستیم و اگر شیعه حب اهل بیت باشد، شما مصری ها قبل از اینکه سنی باشید، شیعه باشید. .س نه نیاز است شما را سنی کنید و نه ما را شیعه کنیم. هید سلیمانی در این ورود کرده بود و این آگاهی را در تعریف انقلاب اسلامی به مردم مصر می داد.

برای اولین بار، روز اول بازرسان بیایند فک پلمپ کنند. تحت نظارت آژانس در آینده نزدیک باید کپسول گاز اورانیوم را تعویض کنیم. از سوی دیگر، از سوی دیگر. ما سرباز نظام هستیم و دستمان روی ماشه است. فرمانده باید دستور بدهد. ما خیلی سریع می کنیم کار را شروع کنیم.

رهبر سازمان انرژی اتمی ایران در پایان سخنانش با اشاره شجاعت سردار شهید در حضور در جبهه های مختلف مقاومت نشان داد: شهید به مراد خود حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام تاسی کرده است که عطوفت، رافت و رحمت بیکران داشت. به همین سواق آغوش شهید سلیمانی محل عطوفت برای فرزندان یتیم و شهدا بوده اند. از طرفی هم دست و بازویش قوی بود و بدون ترس و در برابر دشمن می ایستاد و پاسخ می داد.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما