80 واژه پرکاربرد املایی در کنکور سراسری

روش مطالعه تاریخ ادبیات برای کنکور شیوه مطالعه درس ادبیات به صورت پایه و کنکوری متفاوت است و شناخت این تفاوتها باعث میشود تا بتوانید با درک دقیق مطالب، یادگیری خود را به صورت کامل افزایش دهید. ابتدا باید بر تمامی مفاهیم ابیات کتاب درسی آشنا باشید چون درست است که بیشتر ابیات خارج از کتاب است ولی خیلی از سوالات از مفاهیم کتاب درسی مطرح میشود .بعد از تسلط بر مفاهیم کتاب درسی شروع به تست زنی کنید.

روش مطالعه ادبیات عمومی برای class= در درس زبان انگلیسی موضوعی که توی خیلی از تست ها به دردمون میخوره تسلط داشتن به لغت های زبان هست. در دوران جمع بندی از فلش کارت ها و خلاصه های خودم استفاده کردم. از فلش کارت هم در این درس زیاد استفاده کردم. بیشتر داوطلبان هنگام مطالعه ی این درس وقت زیادی رو صرف دستور زبان می کنند برخلاف آنچه آنها تصور می کنند تعداد کمی از سوال ها مربوط به دستور زبان و حدود ۸۰ درصد از متن های ادبیه. در ابتدا باید بدونین که درس ادبیات فارسی اولین درس در دفترچه کنکور و همچنین اولین مجموعه سوال در دفترچه عمومی شماست. اطلاع از تجربه کسانی که قبل از شما مسیر کنکور انسانی را پشت سر گذاشتهاند، هم راهنمایی خوبی برای شماست و هم تاثیر زیادی در روحیه شما خواهد داشت. در قسمت واژگان چون نیاز به تکرار مداوم در طول زمان داشت هر شب قبل از خواب به عنوان کار ویژه یک صفحه از لغات کتاب درسی در انتهای کتاب را می خواندم و شب بعدی اول صفحه قبل را مرور می کردم و بعد سراغ صفحه جدید میرفتم ،اگر وقت کم می آوردم فقط مرور میکردم چون نکته مهم در تسلط بر لغات فقط مرور کردن بود لذا با چند بار مرور، صفحات قبل زمان کمتری نسبت به ابتدای کار از من می گرفت به طوری که اوایل، هر صفحه را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می خواندم ولی در انتها کل لغات ادبیات را در ۳۰ دقیقه جمع می کردم.

نحوه مطالعه ادبیات فارسی برای کنکور

ازآنجاییکه تستهای کنکور مجموعهای از سؤالهای تمامی دروس ادبیات دوره متوسطه است، با تستزنی و درس خواندن به روش موضوعی مغز شما تسلط بیشتری به مطالب یاد گرفتهشده خواهد داشت. دلیل این موضوع این است که با خواندن مطالب درسی در دوره دبیرستان دانشآموزان برای قبولی در آزمون مدارس هیچ مشکلی ندارند، اما برای پاسخ دادن به سؤالهای ادبیات کنکور با چالشهای مختلفی مواجه میشوند.

تاریخ ادبیات: مطالب و اطلاعات گفته شده در مورد هر نویسنده را کاملا به ذهن بسپارید. یک راه دیگر برای اینکه تاریخ ادبیات را خوب بیاموزید استفاده از منابع کمک درسی مناسب است. اصلا می دونید چرا این کتابها خوب هستن چونکه ادبیات در کنکور به صورت موضوعی است یعنی اینکه چند تاسوال مربوط به لغته چندتا به صورت املا چندتا به صورت قرابت معنایی و… در این بخش 3 تست از تستهای کنکور سراسری مربوط به تاریخ ادبیات است که شما باید با توجه به حافظه خود آنها را در ذهن بسپارید.

تا به حال به این توجه کرده اید که اگر بتوانید…

قبل از هر آزمون کانون تست های ادبیات مربوط به آن آزمون را پاسخ می دادم و دروس را دوره می کردم. روش مطالعه دروس عمومی چگونه است ؟ کامیار عظیمی پور در فایل زیر به شما روش مطالعه دینی کنکور خود را بیان کرده است. تا به حال به این توجه کرده اید که اگر بتوانید… پس برای تنظیم ساعت مطالعه و تشخیص اهمیت مباحث ادبیات کنکور حتما باید به بودجه بندی آن توجه لازم راداشته باشید. تمایل طراحان بیشتر به طرح سوال از بخش مفهومی به ویژه قرابت است.این به آن معنا نیست که به بخش حفظی کمتر توجه کنید زیرا تعدادی از سوالات ادبیات به این بخش اختصاص دارد ضمن آنکه احتمال خطا در این سوالات کمتر است.البته درصورت مطالعه ی دقیق و درست و برخلاف بخش مفهومی نیاز به استدلال ندارد .تمام تست ها چه سخت و چه آسان ارزش برابر دارند بنابراین توصیه می شود این بخش آسان را در کنکور از دست ندهید و درطول سال به صورت تدریجی برای آن زمان صرف کنید.بخش مفهومی به دلایل تنوع سوالی بالاتر و نکات بیشتری که دارد نیاز به صرف زمان بیشتر و تست زیادتر دارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از روش مطالعه ادبیات کنکور انسانی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما