سناریوهای مختلف جنگ در مردم ; احتمال سقوط “کیف” به دست سربازان پوتین

[ad_1]

فرارو- اولین روز از روز اول این برنامه به دنبال سخنرانی تلویزیونی پوتین با تهاجم جنگنده روسی به چند شهر در شرق و شمال شرقی شرق، شلیک موشک و پیاده کردن نیرو در ساحل جنوبی جنوب و صدای انفجارهای شدید در چند شهر از جمله در کییف، پایتخت، و خارکیف شنیده شد. .

به گزارش فرارو، اکونومیست در این باره نوشته است: تهاجم ولادیمیر پوتین به قوانین که مدتها توسط غرب پیش بینی میشد و بارها از سوی او اعلام شد پیش از طلوع آفتاب 24 فوریه با شلیک موشکهای کروز، آتش توپخانه و سایر تسلیحات آغاز شد. انفجارهایی در نزدیکی فرودگاه اصلی کی یف و هم چنین در اطراف شهرهای دیگر رخ دادند. دامنه این هدف مشخص نشد، اما همه شواهد حاکی از یک عملیات بود.

اولین روز سال یک احتمال آن است که هدف اصلی آن تصرف تمام قلمرو مورد ادعای دولت روسیه باشد. جنگ برای دونباس به اندازه کافی بد خواهد بود. با این حال، آن یاتوده

“جون بایدن” رئیس جمهور آمریکا و “بوریس جانسون” نخست وار مقام‌های ناتو با ارزیابی‌های بریتانیا و آمریکا موافق هستند. نیروهای روسیه در جنوب بلاروس در هفته های اخیر به مرز نزدیکتر شده اند و بسیاری از آنها در ترکیب های تاکتیکی سازماندهی شده اند که در صورت دستور پوتین، امکان پیشروی سریع به سمت جنوب به سمت دیگر کیف را می سازند.

جمعیت بیش از 44 میلیون نفر است که تقریباً دو برابر افغانستان و عراق است که آمریکا و متحدانش را در سالهای 2001 و 2003 ترتیب می دهند. با این وجود، “مایکل کوفمن” کارشناس مسائل مرتبط با نیروهای مسلح روسیه استدلال می کند که چندین متجاوز روسیه را برای جستجو به منظور اشغال مناطق شرقی منحصر به فرد به نظر میرسند.

سناریوهای مختلف جنگ در مردم ;  احتمال سقوط پوتین با چه خواهد کرد؟
پیرمحمد ملازهی کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه روسیه به روسیه با دو هدف عمده دنبال می شود، اظهار داشت: در وهله اول پوتین به دنبال الحاق دو استان دونتسک و لوهانسک به خاک روسیه است که صددرصد محقق می شود، در وله دوم نیز روسیه به دنبال تضمین از آمریکا و اتحادیه اروپاست. اروپا هستند تا از گسترش ناتو به شرق جلوگیری کنند و به نوعی را وجه المصالحه این کار کرده است

ملازهی با اشاره به اینکه در ساعات و روزهای آینده احتمال وقوع کیفی وجود دارد، گفت: به احتمال زیاد به تغییر حکومت مرکزی در داخل کشور خواهد زد، اگر خاک این کشور را به روسیه ضمیمه کند، هر چند این مسئله بعید است. ، اما احتمال آن وجود دارد.

وی افزود: بنابراین می توانم بگویم اگر پیشروی روسیه در خاک چند ادامه پیدا کند روسیه می تواند با تعیین شرط و شروطی از جمله تغییر و استعفای زلینسکی جنگ مردم و همچنین تضمین آمریکا برای عدم پیوستن مردم به ناتو را خاتمه دهد، اما باید در روزهایی دید. آینده تحولات به چه سمتی خواهد رفت، از سویی با توجه به بالا گرفتن تنش بین بلوک و غرب، بالاترین احتمال حمله چین به تایوان نیز وجود دارد که این احتمال ضعیف است، زیرا چین اعلام کرد در استقلال تایوان به این جزیره حمله خواهد کرد. .رد، اما به هر حال با توجه به شرایط وجود دارد این احتمال را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه احتمال درگیری بلندمدت در منطقه وجود دارد، اضافه کرد: با توجه به فضایی که رقم خواهد زد این احتمال میرود که یک جنگ چریکی، شهری و بلندمدت در شکل گرفتن، از سویی مقاومت مردم این کشور در این رابطه از اهمیت بسزایی است، این مهم است که احتمال وجود مردم وجود دارد.

ملازهی ادامه داد: آمریکا و اتحادیه اروپا کمکهای مالی و تسلیحاتی خود را با مردم را ادامه خواهد داد، اما نکته مهم این است که پوتین چقدر میخواهد به این بازی ادامه دهد، اینکه او میخواهد تنها به تصرف این دو استان شرقی شمال بسنده کند، یا برای اولین بار، اولین روز روز

وی با اشاره به گاز روسیه، پیشنهادان کرد: با توجه به این که روسیه حدود 40 درصد گاز روسیه را تامین می کند، اروپا آنطور که باید و شاید در برابر روسیه بایستد، ممکن است مبادله روسیه با غرب قابل توجه باشد، هر چند سطح مبادلات کاهش پیدا خواهد کرد، اما نمی‌توانم منتظر عکس‌العمل قاطعی باشم که اقتصاد روسیه را به آن برساند.

این تحلیلگر مسائل بین الملل تصریح کرد: در حال حاضر مهمترین سلاح غرب در برابر روسیه، ابزاری است که در کوتاه مدت نمی تواند برای روسیه مشکلی ایجاد کند، اما در بلند مدت اگر یک درصد افزایش پیدا کند، این افزایش تحریم ها علیه روسیه می تواند برای آن ایجاد شود. پوتین دردسرهای فراوانی را ایجاد کند.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما