کالیفرنیا قانون جعلی کووید را لغو می‌کند و در برابر فشار قانونی سر فرود می‌آورد

کالیفرنیا قانون اطلاعات نادرست را لغو کرده است که پزشکان را از مشاوره دادن به بیماران در مورد COVID-19 باز می داشت و در مقابل فشارهای قانونی فزاینده سر فرود می آورد.

این قانون در سپتامبر 2022 امضا شد و در ژانویه اجرایی شد. این سازمان به دنبال این بود که اطلاعات نادرست در مورد COVID را به عنوان “رفتار غیرحرفه ای” تعریف کند و به هیئت پزشکی کالیفرنیا این اختیار را بدهد که مجوزهای پزشکانی را که از “اجماع علمی مدرن” فاصله دارند، لغو کند.

یک قاضی فدرال در ماه ژانویه این قانون را به حالت تعلیق درآورد تا درخواست تجدیدنظر شود، و مشخص نیست که آیا مقامات تا کنون آن را اجرا کرده اند یا خیر.

در آخر هفته، فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، یک دموکرات، لایحه ای را در سنای ایالت امضا کرد که بخش هایی از قانون تجارت و حرفه ایالت را که شامل قانون است، لغو می کند. . این لغو قرار است در ژانویه، یک سال پس از اجرایی شدن قانون، اجرایی شود.

وکلای مرکز حقوقی لیبرتی عدالت، یک شرکت حقوقی غیرانتفاعی مستقر در شیکاگو که در 17 ژوئیه به این قانون در دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده اعتراض کرد، دوشنبه اعلام کردند که آن را پس گرفته است.

جیکوب هوبرت، رئیس مرکز عدالت لیبرتی گفت: “ما از اینکه کالیفرنیا این قانون را قبل از اینکه به سایر ایالت ها سرایت کند، خرسندیم، و مفتخریم که از حقوق متمم اول قانون اساسی مشتریان خود دفاع کرده ایم.”

روزنامه “واشنگتن تایمز” برای اظهار نظر با دفتر فرماندار تماس گرفته است.

در بیانیه امضایی همراه با این لایحه در 30 سپتامبر 2022، آقای نیوسام اذعان کرد که می‌تواند بر آزادی بیان «تأثیر دلخراش» بگذارد. اما او گفت که قانونگذاران با دقت آن را ساخته اند تا تفسیر را به هیئت پزشکی کالیفرنیا با سوء استفاده ها واگذار کنند.

او نوشت: این قانون محدود به مواردی است که دارنده پروانه در هنگام برقراری ارتباط مستقیم با بیمار تحت مراقبت خود با بد نیت عمل می کند یا به صراحت از استانداردهای لازم مراقبت چشم پوشی می کند.

چندین پزشک کالیفرنیا با این موضوع مخالفت کردند و حق هیئت مدیره برای تعیین درمان را زیر سوال بردند. آنها سه شکایت جداگانه علیه مقامات دولتی در اکتبر، نوامبر و دسامبر 2022 برای لغو قوانین تنظیم کردند.

دکتر. تریسی هوگ، رام دوریستی، آرون هریاتی، پیت مازولوسکی و آزاده خطیبی در شکایتی در نوامبر 2022 استدلال کردند که این قانون با توانایی آنها در ارائه مشاوره به موقع به بیماران در هنگام ظهور انواع جدید کووید، تداخل دارد. New Civil Liberties Alliance، یک شرکت حقوقی با منافع عمومی، نماینده آنها در ناحیه شرقی کالیفرنیا بود.

ویلیام بی. شوب، یک قاضی منطقه ای ارشد ایالات متحده که به عنوان رئیس جمهور جورج اچ دبلیو. بوش منصوب شد، با حکم 25 ژانویه، او به آنها دستور مقدماتی علیه قانون داد.

فرماندار نیوسام و قانونگذار ایالتی پس از صدور دستور مقدماتی قاضی شوب در ژانویه، این نوشته را روی دیوار دیدند. جانین یونس، وکیل NCLA درگیر در این پرونده، دوشنبه گفت.

مرکز عدالت لیبرتی اولین شکایت خود را علیه این قانون در منطقه مرکزی کالیفرنیا در 4 اکتبر 2022 – تنها چند روز پس از امضای آن توسط خانم نیوسام به قانون ارائه کرد.

دکتر. مارک مک‌دونالد، روان‌پزشک لس‌آنجلسی، و جف بارک، پزشک مراقبت‌های اولیه کانتی اورنج، در این شکایت استدلال کردند که این قانون حقوق قانونی آنها برای آزادی بیان و روح تحقیق علمی را نقض می‌کند.

در بیانیه روز دوشنبه، این دو پزشک احساسات متفاوتی را در مورد پیروزی قانونی خود ابراز کردند.

دکتر بارک گفت: «مایه تاسف است که حفاظت از حقوق قانون اساسی، آزادی بیان و آزادی پزشکی به منابع گرانبهای زمان، پول و استرس نیاز دارد.

دکتر مک دونالد افزود: «ما به پاسخگویی واقعی نیاز داریم وگرنه این اتفاق دوباره رخ خواهد داد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما