نصرالله: حزب الله موشک نقطه زن و پهپاد می‌سازد

[ad_1]

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان به مناسبت گرامیداشت یاد فرماندهان شهید مقاومت به سخنرانی و خبر داد که حزب الله خیلی از هزاران موشک خود را نقطه زن کند.

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان، عصر امروز (چهارشنبه)، در جریان مراسم گرامیداشت یاد و خاطره فرماندهان شهید مقاومت سخنرانی کرد.

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان پیش از پرداختن به تحولات منطقه و جهان ابتدا به تمام مردم سالروز ولادت امیر مؤمنان (ع) را تبریک گفت و گفت: «زمانی که نام علی (ع) را به یاد می آوریم، خداوند خداوند را شکر میگوییم و از آن. والدین خود را سپاس می‌کنیم که ما را از کودکی با، عشق و حب او تربیت کردند».

سین رح احلا شر ۱۴ سال از شهادت فرمانده جهادیمان حاج عماد مغینه گذشته و از زمان مقابله با مقاومت اسلامی و حزب الله ۴۰

دبیرکل حزب‌الله افزود: «2 برای ما سال تصمیم، ۱۹۸، زادروز، آغاز حرکت و تداومی بود که همچنان ادامه داشت. این مسیر با خون شهدای ما آبیاری شده و هر چه امروز داریم به خاطر این خون‌هاست ».

سید حسن نصرالله همچنین خبر داد: «مجموعه‌های کامل از آثار سید عباس چاپ شده و در آینده آینده این بخشی از تاریخ و حضور ماست. مجموعه کامل آثار شیخ راغب تکمیل و عرضه خواهد شد. اولین روز از روز مرگ

مقاومت مقاومت توسط فرماندهان شهید

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: «ما نه ادعا می‌کنیم و نه مقاومت را مصادره می‌کنیم. ما نمی‌گوییم این ما بودیم که می‌توانستیم بپذیریم بلکه فرماندهان شهید ما بودند که این کار را کردند. مله سال ۱۹۸۲ تهدیدی فوق‌العاده برای لبنان، منطقه، آرمان فلسطین و سوریه بود. اما تهدید بزرگتر علیه لبنان بود. هویت لبنان در معرض خطر بود و این کشور در آستانه قرار گرفتن به دستان اسرائیل بود. باید این را ثبت کرد که مقاومت و تمام گروه‌های آن از جمله حزب الله بودند که لبنان را حفظ کردند »

این اولین روز سال است: مقابله با پروژه‌ای از نظر کمی و کیفی سطح بالایی بود، از این‌رود مقاومت اسلامی لبنان این مقاومت تشکیل شد تا در کنار مابقی گروه‌ها با این طرح مقابله کنند. اینجا بود که شیخ راغب حرب با صراحت، سرسختانه در میدان شاضر شد و فریاد حق زد ».

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان افزود: «تثبیت شیوه، مقاومت، راه آن، نهادینه سازی این مقاومت و تبدیل آن به یک موجودیت سازماندهی شده، قوی، مستحکم و آسیب با سید عباس بود. سید عباس عنوان ثبات و حرکت ما در مسیر پیروزی بود. با حاج عماد مغنیه بود که مقاومت در مرحله عمل، تغییر معادلات، لهکردن رژیم دشمن، نابود کردن افسانه آن ارتش شکستناپذیر و همچنین ایجاد توانمندیها و توسعه کمی و کیفی قرار گرفت ».

سید حسن نصرالله بیان کرد: «عماد مغنیه در این مسیر همان پیروزی‌های بود این پیروزی به دستان حاج عماد محقق شد. حاج عماد عنوان توسعه هواشمندانه ، مبتکرانه و توسعه نظامی و امنیتی این مقاومت است. برای بچه های کشور

عقب‌گرد و زوال رژیمی

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: «مقاومت بهرغم تمام توطئه ها و سختی ها در داخل و خارج، از لبنان محافظت می کند و ملت فلسطین را یاری می دهد و چشمانش به قدس و مقدسات دوخته شده است. برخی گمان می کنند که آینده منطقه به یک عنصر سوم به نام اسرائیل گره خورده است و برای منطقه آینده بدون آن چشماندازی نمیبینند .. جنبشهای مقاومت در منطقه -من جمله ما- نگرش متفاوت و واقعنگران داریم. ما بر این باوریم که این رژیم موقت و در حال پسرفت است. قوس نزولی این رژیم در سال 1985 آغاز شد از آن زمانی که مقاومت لبنان دشمن را به عقبنشینی از بیروت صیدا، بقاع غربی، راشیا و النبطیه کرد تا برود و در پشت آن نوار امنیتی معروف پنهان شود.

سید حسن نصرالله ادامه داد: «در سال ۲۰۰۶ بود که اسرائیل بزرگ سقوط کرد. مسیر کلی این رژیم، یک راه سراشیبی است و این تنها ارزیابی من نیست، سران ارشد دشمن، فیلسوفان و نظریه پردازان ارشد این رژیم و بسیاری از آنها با این ادبیات صحبت می کنند. ما اسرائیل را در راه زوال می‌بینیم و در اینجا تنها موضوع مطرح است نه بیشتر. .نده منطقه متفاوت از آن چیزی است که دیگران محاسباتشان را بر روی آن بنا کرده اند. ما به عنوان گروه مقاومت در لبنان که کشورمان در محدوده خطر قرار دارد، تحولات روزانه این رژیم ما در برابر یک رژیم و ارتش بحران‌زده داریم. ن دسته‌ای که روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند و برای این روم پول می‌فرستند

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: «در رژیم اشغالگر اسرائیلی ها برای خطرات ناشی از جنگ و اعتماد آنها به ارتش و نهادهایشان کاهش یافته و مهاجرت معکوس در آنجا افزایش پیدا کرده است. وضعیت اقتصادی در داخل این رژیم سخت و فاجعه‌بار است و میزان بیکاری بالاست. ما سربازان دشمن را دیدیم که در مرزهای لبنان در آشغال‌ها به دنبال غذا خوردن بودند. حلوفصل سیاسی و چشماندازی ندارد. موجود، امیدبخش و جدی‌ای که می‌تواند چند سال به نتیجه برسد، چشم‌انداز مقاومت است».

ساخت موشکهای نقاط زن و پهپادها در حزب الله

برای اولین بار به مناسبت [در استراتژی مذکور که در سه دهه اخیر توسعه یافته است، یک طرف سعی خواهد کرد در حدفاصل بین دو جنگ توانمندی‌های طرف مقابل، ساختار سازمانی، تسلیحاتی و انسانی آن را تضعیف کند]. مختل کردن حمل‌ونقل از ایران به لبنان یک تهدید بود. اما مقاومت این تهدید را به یک صرصت مبدل کرد و حالا من می‌گویم که نبرد بان به دشمن میگویم که ما این را میتوانیم پیدا کنیم که خیلی از هزاران موشکهایمان را نقطهزن کنیم و این کار را از چند سال پیش آغاز کردهایم و موشکهایمان را نقطهزن کردهایم و دیگر نیازی به انتقال آن از ایران نداریم. مکتب این مقاومت، مکتب عماد مغنیه و قاسم سلیمانی این است که تهدید را به فرصت تبدیل کند».

دبیرکل حزب‌ :فز :ه [عملیات انصاریه، کمینی بود که حزب‌الله ۲۴ سال پیش (۱۹۹۷) در روستای انصاریه برای شماری از کماندوهای صهیونیستی گذاشت و دوازده‌نفرشان کشته شدند] قرار بگیریم ». از سوی دیگر، از سوی دیگر، از سوی دیگر: ما منتظر شما هستیم. ما امروز در لبنان -و از مدت‌ها پیش- ساخت په‌پادها را هم آغاز کرده‌ایم».

سید حسن نصرالله همچنین گفت: «مقاومت از مدت‌ها پیش و از زمان حاج عماد پدافند هوایی خود را فعال می‌کند. اما تصمیم فعالسازی را در پایین‌ترین سطح در مقابله با پهپادها کرد. دشمن به دنبال جذب سرباز در داخل [کشور] رفت تا ناتوانی خود را در ارسال پهپاد به لبنان را جبران کند. در حالی که برخی ها در داخل کشور نشسته بودند و دسترویدست گذاشته بودند و سفارت آمریکا میلیونها دلار خرج میکرد، ساختن برترین برنامه آموزشی و آماده سازی خود را در ده سال گذشته در تابستان و بهار امسال اجرا کرد. مقاومت به دور از اطرافش در جریان است، در مسیر توسعه قرار دارد ».

مشارکت فعال حزب الله در انتخابات

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات داخلی لبنان پرداخت و در این خصوص گفت: «کسی که ما را به تعویق می اندازد و از نظر سخنان میگوید در واقع او این را میخواهد و در حقیقت آنها خود را در معرض خطر قرار نمی دهند. ما ما در دوره‌های قبل با جدیت، حضور قدرتمندانه و سرمایه‌گذاری در انتخابات را می‌کنیم. شعار ما در این انتخابات «می‌مانیم، حمایت می‌کنیم و می‌سازیم».

حق آزادی‌بیان مردم یمن و بحرین

سید حسن نصرالله همچنین اشاره ای نیز به مردم بحرین و ایمان داشت و درباره آنها گفت: «در لبنان -کشور آزادیها- این حق ملت مظلوم بحرین است که سالروز خیزش 14 فوریه را زنده بدارند. ملت مظلوم یمن این حق را دارند که از کودکان، زنان و مردمشان حرف بزنند. همان مردمی که در عملیات متجاوزانه سعودی‌ها سربریده می‌شوند».

مقاومت رهبر لبنان در بخش پایانی سخنانش بیان کرد: «درست است که زندگی فقط موشک نیست. اما این موشک است که از این زندگی، کشور، حاکمیت، مردم و مرزها و عزت محافظت می‌کند. برخی از رقبا در کشور از سی سال پیش و برخی دیگر از پانزده سال پیش برخی از وزارتخانه ها را به دست گرفته اند. و با آن پول‌هایی که از خارج آمدند؟ پول‌هایی که آمریکا و عربستان در لبنان خرج کردند، چه شد؟»

[ad_2]

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه