مالک دیجی کالا کیست؟

[ad_1]

مدتی قبل از یکی از کشورهای بخش فارسی صدای آمریکا ضمن توییتی ادعا کرده بود که ولادیمیر پوتانین، کارآفرین، بازرگان و مالک شرکت «اینترروس» سرمایه گذار دیجی کالا است. حالا مدیر عامل این شرکت به شایعات فضای مجازی پاسخ گفته و اعلام کرده این فرد، سهامدار دیجی کالا نیست.

حمید محمدی در رشته توییتی ضمن تکذیب این خبر نوشت: «ولادیمیر آلگوویچ پوتانین، سهامدار دیجی ‌کالا نیست. سهامداران دیجی کالا: 1- بنیان گذاران (حمید و سعید محمدی) 2 شرکت سرمایه گذاری ایرانی سرآوا پارس 3- صندوق سرمایه گذاری اروپا (IIIC) 4- ده ها نفر از افراد کلیدی دیجی کالا (IIIC متشکل از چند شرکت سرمایه گذاری اروپایی است. .)»

محمدی در ادامه رشته توییت خود می نویسد: «یکی از سرمایه‌گذاران IIIC شرکت سوئدی پامگرانت‌ است. پامگرانت سهامی عام و سهام آن تحت نظارت سازمان بورس سوئد است. در نتیجه هر شرکت یا فرد، طبق مقررات این کشور (با بررسی صلاحیت سرمایه گذاران یا مشمول نبودن آن ها در تحریم) می تواند این شرکت را خریداری کند یا نگه داری کند.

دیجی کالا

حمید محمدی ادامه می دهد: «طبق اطلاعات موجود، پوتانین مالک اینترروس است و یکی از صندوق های اینترروس به نام وینترز کپیتال در گذشته یکی از سهامداران خرد پامگرانت بوده است. بر طبق اطلاعاتی که ما دریافت کردیم وینترز کپیتال دیگر سهامدار پامگرانت نیست. بنابراین پوتانین حتی به طور غیر مستقیم هم سهامدار این اطلاعاتی بود که لازم می‌دانستیم شفاف اعلام می‌کنیم و پیش از این هم چند مرتبه اعلام کرده بودیم.

وی در پایان می نویسد: «اما نکته عجیب برای من، تلاش افراد و گروه هایی است که در هر بحرانی تلاش می کنند هر جور شده اکوسیستم استارت آپی کشور را در میان جریان های سیاسی داخلی و خارجی بکشند; از بحران و گسترش ماسک تا حمله به روسیه به اوکراین! چرا؟ و به چه هدفی؟»

دیجی کالا

این شایعه از کجا آب می خورد؟

در سال 94 موضوع این سرمایه گذاری و دیجی کالا در برخی رسانه های روسیه مطرح و همان زمان هم تکذیب شد. منشأ اصلی خبر، روزنامه روسی بود که به خاطر خرید بخشی از سهام شرکت پامگرانت بود که در دیجی کالا سرمایه گذاری کرده بود، آن را سرمایه گذاری در این شرکت عنوان کرده بود.

حالا که به گفته مدیر عامل دیجی کالا، این شرکت حتی از جمع سرمایه گذاران خرد پامگرانت نیز خارج شده است، معلوم نیست چرا در جریان کشمکش روسیه و کشور این خبر بازنشر شده است.

شرکت دیجی کالا

لازم به ذکر است مدتی قبل نیز شبکه ایران اینترنشنال در یک گزارش با عنوان «پشت دو چهره جوان دیجی کالا» این شرکت را به حاکمیت معرفی کرده است. دار عامل دیجی کالا همان زمان به این گزارش واکنش نشانان

شرح:

ورود تابستانی دیجی کالا، کافه باپار، تپ سی، فیلیمو و شیپور به بورس

تا 1.000.000 تومان خرید کن ماه آینده پرداخت کن

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما